Dil Seçiminiz
Anasayfa  /  HAKKIMIZDA « Geri Dön
 
Eksim Grup

1986 yılında İstanbul’da bir Dış Ticaret Şirketi olarak kurulan Eksim Yatırım Holding, kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdiği un, hububat ve petrol türevi ticareti faaliyetleriyle şirket, sektöründeki en büyük oyuncular arasına girmeyi başardı.

Sonraki yıllarda ticari faaliyetlerinin yanı sıra, yurt içi ve yurt dışında birçok gıda üretim (un, soya yağı, kepek, yem vs.) ve depolama tesisi yatırımları yapan Eksim Yatırım Holding, özellikle un sanayisinde ilk hammadde üreticisinden son tüketiciye ulaşan üretim ve tedarik zincirini kendi bünyesinde gerçekleştirebilen bir şirketler grubu haline geldi.

Türkiye ve Dünyadaki değişen dinamikleri yakından takip eden şirket, emtia ticareti ve gıda sektörünün dışına çıkarak  enerji  ve gayrimenkulde gerçekleştirdiği yatırımlarıyla; dünyanın yükselen değeri Türkiye’nin öncü gruplarından birisi haline geldi..

Özellikle yenilenebilir enerji alanında geniş bir proje portföyüne sahip olan Eksim Yatırım Holding, toplamda  247 MW lisanslı Rüzgar Elektrik Santrali projesiyle Türkiye’deki Rüzgar Enerjisi sektörünün lokomotiflerinden biridir. Yenilenebilir enerjinin diğer bir alanı olan hidrolik enerji alanında ise, Eksim Yatırım Holding 350 MW ı aşan bir proje portföyüne sahiptir.

Eksim Yatırım Holding, Dicle EDAŞ ve Dicle EPSAŞ şirketlerini 28 Haziran itibariyle özelleştirme kapsamında bünyesine katmıştır.. Yıllık ortalama 19 TWh’in üstünde elektrik dağıtımı yapan şirket, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerinde serbest tüketiciler dahil 1,3 milyon’dan fazla aboneye hizmet etmektedir. Bu yatırımla beraber Enerji sektöründeki ülkemizin en önemli kuruluşları arasında yer almaya başlamıştır.

Gayrimenkul sektörüne yaptığı yatırımlar ile dünyanın gözbebeği İstanbul’da yükselen bölgenin en prestijli projelerini hayata geçirmektedir. Stratejik ortağı Sinpaş Yapı ile Sancaktepe’de Aquacity 2010, Acıbadem’de Ak-Asya, Zeytinburnu’nda Ottomare ve Ataköy’de KAT gibi projelerle ülkesinde ve bölgesinde yaşam standartlarını üst seviyelere taşımaktadır.

Türkiye’de ilk paket ununu piyasaya süren Sinangil Gıda San. Tic. ve Paz. A.Ş. ve son üç yıldır yayınlanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listelerine girmeyi başaran Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. ve Altınapa Değirmencilik Tic. ve San. A.Ş. firmaları, gıda sektöründe Eksim Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren şirketler arasında yer almaktadır. 

 

HAKKIMIZDA

» Eksim Elektrik
» Misyon, Vizyon ve Değerler
» Eksim Grup
» İşletmedeki Santrallerimiz
» Devam Eden Projelerimiz
» Bilgi Toplumu Hizmetleri

EKSİM ABONELİK

» Serbest Tüketici miyim?
» Nasıl Geçiş Yaparım
» Gerekli Evraklar
» Eksim Tarifeler
» İndirimini Hesapla
» Teklif Alma

ONLİNE İŞLEMLER

» Müşteri Girişi
» Bayi Girişi

BİLGİ BANKASI

» Tedarikçilere Gelen Şikayetler
» Enerji Sözlüğü
» Elektrik Tarifeleri
» Sektörel Linkler
» Sıkça Sorulan Sorular

İLETİŞİM

» İletişim Bilgileri
 
Tüm hakları saklıdır. Copyright © 2014 - Eksim Enerji Web Tasarım Data1